Błędy


Zbyt krótka spódniczka
Lolicia spódniczka sięga co najmniej przed kolano. Taką do połowy uda noszą ero lolity, o miniówkach ledwo zakrywających pośladki nie ma mowy. Ani o króciutkich tutu. W lolicim stylu nie można sobie pozwolić na zbytnie odkrywanie gołego ciała.

Przeładowanie
Nie wszystko ładne, co się świeci. Tak samo nie wszystko lolicie, co ma koronki czy kokardki. Jeszcze gorzej, jak jest ich za dużo. Bardzo łatwo przeładować swój strój, szyjąc go samemu. Trzeba pamiętać o umiarze, wszystko musi być zbalansowane. Niektóre lolicie sukienki są śliczne, a nie mają ani grama koronki! "Pływanie" w koronce nie jest w dobrym guście, podchodzi pod kicz.

Brak halki
Każda lolicia spódniczka czy sukienka wygląda o wiele ładniej z halką pod spodem! Gdy jej nie ma, strój gubi podstawowy kształt odwróconej filiżanki, jest po prostu płasko. Halka przypominająca spódniczkę do baletu również nie jest dobrym pomysłem. Więcej o halkach w dziale Garderoba.

Gorset jako topik
Na gorset na ramiączkach (lub bez) założony na gołe ciało mogą pozwolić sobie tylko ero lolity. Gothic Lolita jest skromna - i tak samo jak w przypadku spódniczki - nie odkrywa za wiele. Gorset lub pół-gorset włożony na koszulę jest jak najbardziej w porządku.

Materiał kiepskiej jakości
Gdy szyjemy lolici strój, bardzo ważne jest, by materiał był dobrej jakości. Satyna odpada. Powinno się również zwracać na to uwagę, kupując rzeczy na aukcjach internetowych.

Makijaż
Białą twarz + niebieską/czarną szminkę radzę zostawić cosplayerom. Lolita się maluje bardzo delikatnie albo wcale... Teatralny i wystylizowany makijaż odpada.

Fryzura
Kucyk jest zupełnie nielolici! Fryzura powinna pasować do całości. Więcej w dziale Fryzura&Makijaż.